Miért alakulhat ki az utazás során rosszullét, hányinger?
Az utazás során fellépő rossz közérzet egy gyakori és összetett tünetegyüttes, leggyakrabban akkor jelentkezik, amikor a látásunk úgy érzékeli, hogy nyugalmi állapotban vagyunk (például egy képernyőre, egy könyvre vagy a jármű belsejére nézünk), az egyensúlyozó rendszerünk azonban mozgást érzékel. Az agy ezt az eltérést fiziológiai figyelmeztető jelként értelmezi, ami olyan válaszokat vált ki, amelyek hányingerhez vezethetnek. Bár pontos neurobiológiai oka nem tisztázott, lehetőség van a tünetek megelőzésére és enyhítésére egyszerű viselkedésbeli beavatkozásokkal.1